دوشنبه, 05 آبان 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

گزارش فعالیت های پرورش دام ، طیور و آبزیان

گزارش فعالیت های پرورش دام ، طیور و آبزیان

 

 

بنیاد طی ۷ سال گذشته در حوزه فعالیت های دامپروری ، پرورش طیور و آبزیان فعالیت های قابل توجهی را در دستور کار قرار داد ، به نحوی که تعداد واحد های این صنعت از ۴۰ واحد در سال ۹۱ به ۶۷ واحد در سال ۹۷ افزایش یافت .

 

۱- بنیاد در سال ۹۱ تعداد ۱۳ واحد دامپروری سبک ( گوسفند و بز ) در اختیار داشت که این واحد ها در پایان سال ۹۷ به ۱۷ واحد افزایش یافت .

 

۲- همچنین واحد های دامپروری سنگین بنیاد ( گوساله پرواری ، گاو شیری و شتر ) در سال ۹۱ تعداد ۵ واحد و در پایان سال ۹۷ به ۶ واحد افزایش یافت .

 

 

 

 

 

۳- واحد های پرورش زنبور عسل در سال ۹۱ تعداد ۳ واحد و طی ۷ سال گذشته ۷ واحد به مجموع واحد های پرورش زنبور عسل افزوده و این واحد ها در پایان سال ۹۷ به تعداد ۱۰ واحد افزایش یافت .

 

۴- تعداد واحد های پرورش مرغ گوشتی و بوقلمون بدلیل عدم حمایت دولت از این واحد ها همچنین واردات بی رویه مرغ در زمان پروار بندی این محصول ، در همان حد ۶ واحد سال ۹۱ ثابت باقی ماند .

 

 

 

 ۵- واحد های پرورش میگو در سال ۹۱ یک واحد و با  اضافه نمودن یک واحد مشابه در همان استان بوشهر ، تعداد این واحد ها به ۲ واحد در پایان سال ۹۷ افزایش یافت .

 

۶-  بنیاد قبل از سال ۹۱ فاقد واحد پرورش ماهیان خاویاری بود که به لطف خدا و با رایزنی و حمایت سازمان شیلات کشور ، موفق شد از اوائل سال ۹۱ نسبت به ایجاد یک واحد پرورش ماهیان خاویاری در استان گیلان اقدام نماید .

 

 

  

این واحد یکی از بزرگترین واحد های پرورش ماهیان خاویاری ( در آب های شیرین و خارج از دریا ) ، در کشور و هم اکنون بالغ بر ۴ هزار ماهی خاویاری در آن در حال پروار بندی و آماده سازی برای تولید خاویار می باشند .

 

طی سال های ۹۶ و ۹۷ دو نوبت خاویار ( با مقدار محدود ) از مرکز ماهیان خاویاری گیلان برداشت و به فروش رسیده و انشاء الله در شهریور ماه سال ۹۸ مرحله سوم برداشت خاویار از مرکز پرورش ماهیان خاویاری انجام خواهد شد .

 

 

 

 

فروش خاویار این مرکز به صورت عمده از سال ۱۴۰۰ آغاز و انشاء الله گزارش های تکمیلی آن تقدیم خواهد شد .

 

۷- همچنین از سال ۹۱ به بعد یک واحد پرورش ماهیان تیلا پیا به مجموع واحد های پرورش آبزیان بنیاد اضافه شده است .

 

۸- مجموع واحد های پرورش شتر مرغ در نمایندگی های بنیاد در سال ۹۱ تعداد ۴ واحد و اندازه این  واحد ها در حد متوسط و بنیاد طی ۷ سال گذشته موفق گردید ، بزرگترین واحد پرورش شتر مرغ مولد را در استان خراسان جنوبی به مساحت ۲۰ هکتار احداث و به بهره برداری رساند .

 

 

 

 

این واحد به عنوان مرکز پرورش شتر مرغ مولد با ظرفیت ۵ هزار راس احداث و در حال فعالیت و محصولات آن تخم شتر مرغ ، جوجه های یک روزه تا یک ماهه و شتر مرغ پرواری مولد است .

 

هم اکنون به دلیل فقدان منابع مالی و نقدینگی لازم از تمامی ظرفیت های ایجاد شده این واحد بهره برداری نمی شود .

 

این واحد یکی از واحد های نمونه بنیاد در منطقه شرق کشور و در صورت حمایت دولت و بانک ها ، توانایی افزایش ظرفیت تولید تا ۱۰ هزار راس شتر مرغ را نیز دارا می باشد .

 

اولین سری محصولات تولیدی این واحد در شهریور ماه سال ۹۷ به بازار عرضه گردیده است .

 

 

 

۹- بنیاد ضمن رایزنی با متخصصین مربوطه نسبت به تاسیس یک واحد پرورش زالوی طبی در استان گیلان اقدام و این واحد به صورت آزمایشی در حال فعالیت و در صورت موفقیت ، نسبت به توسعه آن اقدام خواهد شد .

 

۱۰-  بنیاد طی ۷ سال گذشته در استان سیستان و بلوچستان نسبت به تاسیس یک واحد پرورش بز سانن اقدام و تعداد دو واحد پرورش گوسفند نژاد اصلاح شده به مجموع واحدهای دامپروری بنیاد طی این سال ها اضافه شده است .

 

۱۱- طی سال های ۹۱ لغایت ۹۷ یکی از واحد های بزرگ مرغ تخم گذار در شرق کشور در منطقه عمومی چناران در دو فارم توسط بنیاد طراحی ، احداث و به بهره برداری رسیده است .

این واحد سالانه ۲۰ میلیون تخم مرغ تولید و روانه بازار می نماید .

 

 

 

 

طی سال های ۹۱ لغایت ۹۷ بخش قابل توجهی از مددجویان در فعالیت های پرورش دام ، طیور و آبزیان ضمن فرا گیری آموزش های لازم ، به اشتغال در واحد های مذکور پرداخته و با کسب درآمد از آسیب های اجتماعی دور مانده اند .

 

 

 


 

 

امام علی علیه السلام: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور غررالحكم / حدیث 8620
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد7
امروز ستاد376
دیروز ستاد238
این هفته ستاد1023
این ماه ستاد1537
کل ستاد915986
امروز تمام پرتالها 5707 کل تمام پرتالها 10280101

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک