چهارشنبه, 14 خرداد 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

10 هزار زندانی رأی باز در کشور وجود دارد

ساوه - ایرنا - مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور گفت : ۱۰ هزار زندانی رای باز در کشور وجود دارد که با حکم قضایی آزادی مشروط دارند و حرفه های شغلی را فرا می گیرند.
به گزارش ایرنا ، رحیم مطهر نژاد عصر روز شنبه در جریان بازدید از مجتمع کشت و صنعت حامی کوثر در روستای قیطانیه ساوه در جمع اصحاب رسانه ، افزود : این مجتمع با وسعت ۴۰۰ هکتار و عرصه پسته کاری ۲۶۰ هکتاری در سال های اخیر سه طرح توسعه داشته است و واحدهای جانبی آن مانند فرآوری پسته و نهالستان با بهره گیری از توان زندانیان رای باز فعالیت می کند.

 

وی گفت : بهره برداری از سامانه آبیاری تحت فشار این مجتمع کشت و صنعت در سطح ۱۶۰ هکتار با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان شهرستانی انجام شد و با اجرایی شدن این طرح ۶۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی می شود.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور خاطرنشان کرد : برای اجرا و بهره برداری از این سامانه آبیاری نوین ۱۵ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

 

مطهرنژاد گفت : در ۶ سال گذشته ، بنیاد تعاون زندانیان کشور موفق شد که از مجموع ۱۵ هزار هکتار اراضی در اختیار ، پنج هزار هکتار را به سامانه های آبیاری تحت فشار تجهیز کند.

 

وی اظهار داشت : این بنیاد نهادی غیر دولتی است که هدف از فعالیت های آن توانمندسازی زندانیان رای باز در کشور می باشد.

 

مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور توضیح داد : این بنیاد دارای ۸۰۰ واحد تولیدی بزرگ و کوچک در کشور است که ۵۰ هزار زندانی اعم از رای باز ، نشسته و نیمه شاغل در آن ها فعالیت دارند.

 

مطهر نژاد ادامه داد : سه هزار و ۵۰۰ نوع محصول باغی و کشاورزی و اقلام صنعتی توسط زندانیان در کشور تولید می شود که منافع این تولیدها به میزان ۵۰ درصد به زندانیان و خانواده های آنان تعلق می گیرد و مازاد درآمد نیز صرف آزادی زندانیان می شود.

 

وی تاکید کرد : بنیاد تعاون زندانیان کشور به صورت خودگردان اداره می شود و از بودجه دولتی تغذیه نمی شود.

 

بر اساس اعلام این مسئول ، بنیاد تعاون زندانیان ایران در مجموع سه هزار و ۴۰۰ زندانی ایرانی که در زندان های کشورهای خارجی محبوس هستند را تحت حمایت دارد و در داخل کشور نیز در هر شهری که زندان وجود داشته باشد واحدهای اقماری بنیاد تعاون فعال است.

 

مطهرنژاد افزود : این بنیاد برای زندانیان بدون سرپرست نیز فعالیت های حمایتی انجام می دهد وبه مددجویان بدون ملاقات هم خدمات می دهد و با ۵۶ سال فعالیت تعامل تنگاتنگی با استانداری ها، شهرداری ها، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی دارد.

 

به گفته مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور ، تاکنون حدود ۱۰۰ هزار زندانی از سوی مجموعه های این بنیاد آموزش های فنی و حرفه ای را فراگرفته اند و در مجموعه های تابعه بنیاد درآمدزایی داشته اند.

 

استاندار مرکزی نیز در جریان بهره برداری سامانه آبیاری نوین مجتمع کشت و صنعت حامی کوثر ساوه از تلاش های بنیاد تعاون زندانیان کشور و دستگاه قضایی در حمایت از مددجویان تقدیر کرد.

 

سید علی آقازاده گفت: ۱۶۰ هکتاراز زمین های زیر کشت این مجتمع در شرایطی که کم آبی معضل بزرگی است به سیستم آبیاری نوین مجهز شد که کار بزرگی است.

 

وی گفت : با بهره برداری از این سامانه دو سوم در مصرف آب این مجتمع صرفه جویی شده و چنین طرح هایی باعث افتخار استان مرکزی است.

 

استاندار مرکزی اظهار امیدواری کرد : مراکز حمایتی از مددجویان که رونق تولید و اشتغال را به همراه دارد، توسعه یابد.

 

آقازاده گفت : توسعه پرورش درختان مثمر و میوه در اینگونه مجتمع های کشت و صنعت امری درآمدزا است و به تأمین نیازهای استان نیز کمک می کند.

 

در سفر یک روزه استاندار مرکزی و هیأت همراه به ساوه علاوه بر نشست مشترک شورای اداری و ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی با خانواده ۲ شهید ساوجی که در منطقه عمومی فاو به شهادت رسیدند، دیدار شد.

 

بازدید از کارخانه های سرانم نگار، پارس کوپال، رانی و آبسال و شرکت در نشست شهر صنعتی کاوه از دیگر برنامه های استاندار مرکزی در این سفر بود.

 

نشست صمیمانه با احزاب و تشکل های سیاسی ساوه نیز برگزار شد.

 

شهرستان ساوه دارای ۱۳۵ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ است که ۴۰ هزار هکتار قابلیت تجهیز به سامانه های آبیاری تحت فشار را دارد

 

  

 

 


 

 

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد12
امروز ستاد87
دیروز ستاد568
این هفته ستاد2252
این ماه ستاد6486
کل ستاد865692
امروز تمام پرتالها 1350 کل تمام پرتالها 9061263

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک