چهارشنبه, 14 خرداد 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

برگزاری کمیته اشتغال زندان های استان فارس

به گزارش روابط عمومی استان فارس : مدیرکل زندان های استان فارس در اولین نشست تخصصی مسئولین اشتغال و حرفه آموزی زندان های استان گفت : یکی از اولویت های مهم سازمانی و متولیان اشتغال در مجموعه زندان ها ، اشتغال و حرفه آموزی و پرکردن اوقات فراغت زندانیان است و خوشبختانه زیرساخت های اشتغال با راه اندازی کارگاه های اشتغال در زندان ها فراهم شده است و در برنامه پنجم و ششم توسعه نیز لحاظ شده است که ۶۰ درصد زندانیان محکوم در کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی مشغول به کار شوند.

 

سید حشمت اله حیات الغیب تأکید کرد : لازم است از پتانسیل های موجود در زندان ها استفاده کنیم تا برنامه ها پیش رو ، عملیاتی شوند و درآمدی نیز برای زندانیان و خانواده های آنان فراهم گردد.

 

مدیر کل زندان های فارس بیان کرد : علاوه بر آموزش زندانیان از طریق مرکز آموزش فنی و حرفه ای ، سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و جهاد کشاورزی استان فارس ، اشتغال مولد که مورد تأکید ریاست سازمان است باید جدی گرفته شود و زمینه فروش محصولات تولیدی زندانیان فراهم گردد.

 

حیات الغیب ادامه داد : در تعامل با مسئولین شهرک های صنعتی و شهرداری ها باید زمینه اعزام به کار گروهی زندانیان افزایش یابد.

 

وی افزود : زندانی اگر مشغول و سرگرم باشد آسیب در داخل زندان کاهش می یابد.

 

 

 

 

مدیر کل زندان های فارس در این نشست اظهار داشت : با راه اندازی کارگاه گوهر تراشی و قلم زنی در زندان مرکزی شیراز و کارگاه چرم دوزی در مجتمع حرفه آموزی کارهای خوبی انجام شده است و این کارگاه ها باید در سایر زندان ها نیز راه اندازی شوند.

 

حیات الغیب خطاب به مسئولین اشتغال گفت : تفاهم نامه های منعقده با متولیان آموزش در زندان ها را بومی سازی و عملیاتی کنید و نظارت به کار مربیان بیشتر باشد و رشته های آموزشی که بازار کار بیشتری دارند راه اندازی شود.

 

وی علاوه بر آموزش زندانیان ، مهارت آموزی سربازان وظیفه را از دیگر برنامه های سازمان در سال جاری دانست و گفت : آموزش فنی و حرفه ای سربازان وظیفه از دیگر برنامه های سازمان زندان ها است و رؤسای زندان ها لازم است این موضوع را با جدیت پیگیری کنند.

 

مدیر کل زندان های استان فارس همچنین از اقدامات صورت گرفته در زندان مرودشت در راستای اشتغال زندانیان قدردانی کرد.

 

 

 

 

در ادامه فرهاد سالاری مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان فارس بیام کرد : امسال ، سال حمایت از کالای ایرانی است به منظور تحقق شعار سال ، ایجاب می کند که سایر دستگاه های اجرایی توجه ویژه ای به اشتغال زندانیان داشته باشند و به منظور اهدای جوایز در مناسبت های خاص از محصولات تولیدی زندانیان استفاده نمایند.

 

فرهاد سالاری افزود : نیاز است که نمایشگاه صنایع دستی زندانیان در نمایشگاه های بین المللی و سطح شهر و کارگاه های اشتغال درون زندان ها تجمیع شوند تا بتوانیم در بحث مواد اولیه و نوع سلیقه بازار اعمال نظر بهتری داشته باشیم.

 

وی یادآور شد : در زندان های اقلید ، کازرون ، فسا ، آباده ، مجتمع حرفه آموزی ، زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت شیراز کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی راه اندازی شده است و در زندان داراب و اندرزگاه پاک زندان مرکزی شیراز نیز بزودی راه اندازی خواهد شد .

 

مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان فارس ادامه داد : بزودی در کارگاه اشتغال زندان کازرون ، کارگاه قلم زنی مس و خیاطی راه اندازی می شود و زمینه اشتغال تعداد زیادی از زندانیان فراهم می گردد.

 

سالاری ادامه داد : ۲۰ هکتار زمین در شهرستان بوانات به منظور تولید نهال در نظر گرفته شده و بزودی فاز اول آن راه اندازی می گردد و با راه اندازی آن نهال های مورد نیاز اداره کل منابع طبیعی و شهرداری ها تأمین می شود.

 

وی تأکید کرد : استفاده از مربیان در زمینه کار تولیدی به منظور ایجاد انگیزه در بین آنان و حمایت از طرح های درآمدزا از برنامه های بنیاد تعاون در سال جاری است.

 

مصطفی کیشانی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های فارس درخصوص تعامل مسئولین اشتغال با دستگاه های اجرایی و متولی اشتغال و حرفه آموزی تأکید کرد.

 

 

 


 

 

امام مهدی (سلام الله علیه) : أكثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعجيلِ الفَرَجِ فَإِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُم. براى تعجيل در فرج بسيار دعا كنيد، كه مايه گشايش در كار شما است. كمال الدّين - ص 485
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد11
امروز ستاد63
دیروز ستاد568
این هفته ستاد2228
این ماه ستاد6462
کل ستاد865668
امروز تمام پرتالها 1023 کل تمام پرتالها 9060936

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک