شنبه, 05 خرداد 1397
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • حجت الاسلام پورمحمدی:
  حجت الاسلام پورمحمدی:

  بین جرم و تخلف باید تفاوت قائل شد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

خرید مجازی

در جامعــه امــروز ، افزایــش فعالیت رسانه های دیجیتال و تبادل اطالعات در فضای مجازی موجب ایجاد تعادل اقتصادی بین کاربران اینترنت، موسسه ها و سرمایه گذاران گوناگون شــده اســت.

 

خصوصیاتی که خرید و فروش کالا را از شــکل ســنتی به شــیوه مجازی تبدیل کرده است و مورد توجه برخی از تاجران و سرمایه گذاران در جهان قرار گرفته است .

 

در سال های اخیر بیشتر فروشــندگان از اینترنت برای فروش محصولاتشان اســتفاده می کنند. این فرایند شامل خرید و فروش کالاها و خدمات اســت.

 

فروش اینترنتی در جهان پیشرفته امروز، بخش عمده ای از فروش ها را به خود اختصاص داده اســت و اکثر خرده فروشان بزرگ جزو این گروه هســتند. فروشــندگانی که تنها فروش آنلاین دارند در حال رشد هستند و میلیون ها نفر به طور منظم به فروش آنلاین رســیده اند.

 

 

 

 

فروش اینترنتی شامل پوشاک ، وسایل برقی ، دکوراسیون ، صنایع دستی و صدها مورد دیگر است. در این نوع فروشگاه که بعد از به وجود آمدن اینترنت پا به عرصه وجود گذاشت ، فروشنده لیست و مشخصات کالاهای خود را در ســایت قرار میدهد و خریدار پس از مراجعه به این سایت و مطالعه مشخصات و ویژگی های کالا ، نسبت به ثبت سفارش خرید از فروشگاه اقدام میکند. این سفارش ها پس از بررسی و تایید نهایی توسط مسووالن سایت با توجه به نوع کالا و حجم و وزن آن توسط پیک موتوری ، پست و یا باربری به آدرس سفارشدهنده ارسال میشود و وجه کالا به روش های مختلف قابل پرداخت است.

 

امروزه تجارت الکترونیک در ســر تا ســر دنیا بســیار رواج پیدا کرده اســت. اغلب پرداخت در این فروشگاه های اینترنتی به وسیله ابزارهای پرداخت الکترونیک قابل انجام است.

 

کارت های پرداخت الکترونیک ، چه به صورت مجازی ( فقط قابل اســتفاده در فضای اینترنــت ) و چه به صورت فیزیکی اغلب قابل استفاده در چنین محیط هایی هستند.

 

البته فروشــگاه های اینترنتی محلی معمولا قابلیت تحویل پول در هنگام دریافت کالا را نیز دارنــد ولی در خریدهای اینترنتی جهانی معمولا چنین امکانی فراهم نیست.

 

فروشــگاه های موفق اینترنتی معمولا ابتدا باید اعتماد مشــتری را جلب نمایند تا به موفقیت دست بایند. بهترین قیمت همــراه با کیفیــت عرضه بایــد واقعی باشــد. زیرا مشــتریان در فضای مجازی به راحتی هر فروشگاهی را با دیگران مقایسه میکنند و تا به آن اطمینان نکنند دست به خرید نمیزنند.

 

خریــد اینترنتــی در جهان روز بــه روز بــه صرفه تر و مناسبتر از گذشته شــده و اجازه مقایسه قیمت / کیفیت و خدمات کالا را به مصرف کننــدگان میدهد. بدین ترتیب رضایت مشتریان بیش از پیش شده و اغلب ترجیح میدهند خرید خود را از اینترنت انجام دهند. در خیلی از موارد حتی خریداران کالا خود را در فروشگاه ها انتخاب و سپس آن را از اینترنت خریداری میکنند چون به صرفه تر خواهد بود.

 

در برخی از نقاط جهان مانند امریکا فروش های اینترنتی از فروش های حضوری پیشی گرفته اســت و این امر عرضه کنندگان را برآن داشته اســت که عالوه بر عرضه فیزیکی
کاال / خدمات خود ، عرضه اینترنتی را هــم یکی از ملزمات خود بدانند.

 

خریــد اینترنتی در ابتــدا در آمریکا ، چیــن و برخی از کشــورهای اروپایی آغاز به کار کرد اما اکنون در بســیار از کشورها فروشــگاه های اینترنتی مختلفی راه اندازی شده اســت که در این میــان فروشــگاه های اینترنتی همچون آمازون ، ایبی و علیبابا و... به شهرت جهانی دستیافته اند.

 

در کشورمان نیز همانند سایر کشورها با گسترش اینترنت و افزایش سرعت و سهولت دســتیابی به آن ، وبسایت های اینترنتــی بســیاری راهاندازی شــده که در میــان آنها فروشــگاه های اینترنتی فراوانــی وجود دارند.

 

فروشــگاه اینترنتی دیج یکالا مشــهورترین وبســایتی است که کاربران ایرانی از آن بیشتر از سایرین خرید میکنند.

 

خرید اینترنتی امروزه در کشورهای پیشرفته به بخشی از سبک زندگی و فرهنگ عمومی مردم تبدیل شده است.

 

آمارهای رســمی منتشر شده از رشــد ۶۰ درصدی خرید اینترنتی در ایران طی چند سال گذشته خبر می دهد. اکثر خریداران فروشگاه های اینترنتی در ایران جوانان هستند و
آمارهای غیر رسمی نشان میدهد که مردان بیش از زنان از فروشگاه های اینترنتی خرید میکنند!

 

 

 

 

 

نکته جالب توجه آن اســت که طبق آمار منتشر شــده از جانــب انجمن صنفــی کســب و کار اینترنتــی ایران ، فروشگاه های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرز ۹ هزار فروشگاه فراتر رفته اســت.

 

هرچند گرایش کاربران ایرانی به خرید از فروشــگاه های اینترنتــی کمکم در حال افزایش اســت اما طبق آمارهــای وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، از هر ۵ فروشگاه اینترنتی ۳ مورد از آنها شکست می خورد.

 

سیستم توزیع نامناسب و قیمت محصولات را می توان از عوامل این مساله بر شــمرد. در واقع خرید اینترنتی در ایران هنوز در حال آزمون و خطاســت و تا تبدیل شدن به فرهنگ راه درازی را در پیش دارد. راهی که عموم مردم را به خرید از طریق فروشگاه های اینترنتی ترغیب کند.

 

مزایای استفاده از تجارت الکترونیکی

 

به طور کلی مزایای استفاده از تجارت الکترونیکی را می توان به پنج دسته تقسیم کرد که شامل بستر ارتباطی ، از بین رفتن واسطه ها ، افزایش قدرت خریداران و پیدایش بازارهای جدید بــرای تولید کنندگان ، سفارشــی کردن محصولات درخواستی و خدمات پشتیبانی قوی و پیدایش مؤسسات اقتصادی نو پا و رقابت سراسری است.

 

۱- بستر مناسب اطلاعاتی و ارتباطی

 

یکی از امکاناتی که اینترنت در اختیار تجارت و بازرگانی قرار می دهد اطلاعات نســبتا کامل و گسترده ای است که در مورد هر کالا چه از نظر فنی و چــه به لحاظ تجاری می توان یافت. امکانی که در دنیای واقعی ، ارزش تجاری بسیار زیادی دارد اما بدون صرف هزینه و زمان زیاد به دست نمی آید.

 

ارزش دیگر تجارت الکترونیکی آن است که امکان ایجاد ارتباط با همه افرادی که برای تکمیل یک فرآیند بازرگانی لازم است با آنها تماس گرفته شــود ، در کوتاه ترین زمان از طریق پست الکترونیک یا شبکه هاتی اجتماعی روش های دیگر امکان پذیر است.

 

۲- حذف نسبی واسطه ها حذف واســطه هــا

 

یکــی دیگــر از ارزشــمندترین دستاوردهای تجارت الکترونیکی است که باعث کاهش بی سابقه قیمت کالاها و خدمات در جهان شده است. براساس برآوردهای انجام شــده ، حذف واســطه ها و ایجاد ارتباط مستقیم بین خریداران و فروشندگان بین ۱۵ تا ۵۰ درصد موجب کاهش قیمت تمام شــده کالاهــا و خدمات برای
مشتریان شده است.

 

۳- افزایش قدرت خریداران و پیدایش بازارهای جدید

 

برای تولید کنندگان ارتبــاط اینترنتی فرصتی را در اختیار خریداران قرار می دهد که بتوانند با طیف گسترده ای از تولیدکنندگان در سرتاسر جهان ارتباط برقرارکنند و از این طریق به تقاضای مورد نظر خود از بین پیشنهادهای مختلف برســند و در مقابل فروشــندگان قدرت چانه زنی بیشتری برای کسب امتیاز و مزایای بیشــتر داشته باشند .

 

در صورتی که در دنیای حقیقی به علت محدودیت های ناشی از فاصله جغرافیایی ، مشتریان چنین قدرت انتخابی ندارند. البته این ساختار برای تولیدکنندگان هم دارای مزایا و امتیازات فراوانی اســت. از جمله می توان به امکان عرضه و فروش محصولات به تمام مردم جهان اشــاره کرد.

 

در واقع تجارت الکترونیکی به تولیدکنندگان امکان جهانی شــدن محصولاتشــان را با صرف هزینه کم ( نســبت به آنچه که در مقابل به دست می آید ) می دهد. شاید جالب باشــد که بدانید به عنوان مثال ، جلد پنجم کتاب داستانی هری پاتر توانسته است با استفاده از شیوه فروش آنالین در شب اول انتشار خود فروشی معادل یک میلیون جلد را در جهان داشته باشد.

 

امکان وقوع چنین حادثه شیرینی برای ناشر این کتاب در دنیای حقیقی ، آن هم در مدت زمانی کوتاه ، یا اصال محال بود یا به امکانات گسترده مالی و تبلیغاتی و توزیع نیاز داشــت که هر سازمانی توانایی انجام آن را دارا نیست .

 

۴- سفارشــی كــردن محصــولات و خدمات پشتیبانی قوی

 

مزیت دیگر تجارت الکترونیکی آن اســت که شما قادر خواهید بود که محصولات مورد درخواســت خــود را به صورت سفارش و مطلوب خود خرید کنید. به عنوان مثال ما می توانیم هنگام مراجعه به ســایت یک شرکت سازنده کامپیوتر مورد درخواســت خود را با همــان خصوصیاتی که مایلیم ، ســفارش داده و خریداری کنیم.

 

در این فرآیند روش کار شرکت برای قبول ســفارش در خواستی به این صورت اســت که ابتدا امکان انتخاب و ارائه پیشــنهاد در اختیار مشتری قرار می گیرد. ســپس پیشنهاد مشتری با
توجه به امکانات شرکت مورد بررســی قرار گرفته و نهایتأ مورد قبول یا عــدم قبول قرار می گیــرد. در صورت قبول درخواســت ، مراحل بعدی ثبت ســفارش و دریافت مبلغ طی می شود و اعالم ارسال کالا و شیوه پیگیری محموله در مدت ارسال از طریق فرستادن e-mail های متعدد انجام می شود.

 

مشــتری نیز به نوبه خود می تواند زمان دریافت را اعلام نماید. نهایتا مشــتری می تواند بــا دادن اطلاعات مختلف درمورد کالاهای خریداری شده و برقراری ارتباط الکترونیکی با شــرکت تولیدکننده نســبت به رفع نقص کالای مورد نظر اقدام نماید. شــرکت هایی که از این طریق به فــروش محصولات و خدمات خود اقــدام می کنند به طور دایــم از طریق روش های مختلف ، ســریع و کم هزینه در ارتباط با مشــتریان خود هستند.

 

پشــتیبانی قوی باعث ترغیب مردم به خرید از اینترنت می شــود. در ســال های نخســت رواج شیوه الکترونیکی فروش کالا ، اســتفاده از ایــن روش فقط برای کالای کوچک و ارزان مثل ســاعت ، عروسک ، کتاب ، لباس استفاده می شد اما اکنون با توجه به رشد روز افزون تجارت الکترونیکی ، صنایع بزرگی همچون صنعت ماشین سازی نیز به این روش رو آورده اند.

 

۵ - پیدایش مؤسســات اقتصادی نوپا و رقابت سراسری

 

یکی از پیامدهای تجارت الکترونیکی ایجاد مؤسســات جدید اقتصادی اســت که توانایی رقابت و حتی در مواردی ســبقت گرفتن از شــرکت های کهنه کار را دارند . درحال حاضر دو نوع بازار خرید و فروش یعنی بازار سنتی و حقیقی و بازار مجازی و مبتنی بر شــبکه به مــوازات یکدیگر عمل می کنند و هر کدام دارای قواعد تجارتی خاص خود هستند که گاه دارای خصوصیاتی مشترک و گاه با یکدیگر متفاوت هستند.

 

در برخی موارد کســب و کارهای نوپا توانسته اند با ایجاد سیاســت های کاربردی در بازار جدید مجازی گوی رقابت را از رقبای ســنتی بگیرند و بازار محصولات مختلف را تصاحب کنند.

 

آینده خرید اینترنتی

 

به نظر می رسد سه گرایش که در آینده میتواند تجربه خرید آنالین را بسیار کامل تر و مطبوع تر کند : تجربــه خرید اجتماعــی - در دنیای واقعــی یکی از عواملی که باعث برانگیختن ما بــه خرید یک کالای به خصوص می شود ، خرید آن توســط تعدادی از دوستان قابل اعتماد اســت.

 

به عبارتــی گرچه در اکثــر مواقع کالایی را می خریم چون بــه آن نیاز داریــم اما گاهی هم خریدی انجام می دهیم چون می بینیم دوســتان و همسن و سال ها و یا همکلاسی ها و یا همکارانمان اکثرا آن را خریده اند.

 

امروزه ســاز و کار چنین خریدی اطلاع ما از حال دوستان مان در شــبکه های اجتماعی مثال با دیدن عکسی است که وی با کالایی که خریده انداخته. در آینده شرکت های مستقلی به وجود خواهند آمد که بانک اطلاعاتی معظمی با همکاری تمام ســرویس های خرید اینترنتی معتبــر و معروف دنیا از ســوابق خرید کاربران گردآوری خواهند کرد تــا تحلیل های آماری و داده کاوی معنی دار و پرســودی را به این فروشگاه های آنلاین ارائه دهنــد.

 

یکــی از مزایایی فوق العــاده این سرویس ها این خواهد بود که می توانند به یک کاربر خبر دهند که یک کاال را قبال کدام یک از دوستان تو خریده اند تا بتواند پیرامون آن از ایشــان تحقیــق کند و یا اگر خود کاربر خواست این سامانه به طریقی خرید یک کالا توسط تعداد متنابهی از دوستانش را به وی اطلاع دهد. سرویسی که منجر به شکل گیری تجربه خرید اجتماعی به صورتی متفاوت خواهد شد .

 

 خرید اینترنتی با حواس پنجگانه:

 

امروز عکس کالا را با حس بینایی خود می بینیــم ، می توانیم روی عکس زوم کنیم و یا کالا را ۳۶۰ درجــه بچرخانیم اما نمی توانیــم آن را لمس کنیم ، بو بکشــیم ، صدای آن را بشنویم یا بچشــیم. با پیشــرفتی روزافزونی که در لابراتوارهای شــرکت هــای معتبر بیــن المللی اتفاق می افتد شاهد ابداع حســگرهای الکترونیک جدیدی هســتیم که می توانند مثال با دریافت بو آن را آنالیز و تبدیل به پیام های دیجیتال کنند طوری که در ســوی دیگر ، یک واکنشــگر بتواند با دریافت همان اطلاعات دیجیتال بویی تا جای ممکن نزدیک بــه بوی اولیه را
متصاعد کند .

 

ابداع پــد هایی که با الیاف ســتونی ریز مغناطیســی از طریق رایانه الگو پذیرند می تواند زبری ، نرمی و حتی شکل بافت یک محصول را به سرانگشتان کاربر منتقل کنــد. در آینده البته نــه چندان نزدیک ، حتما خرید های اینترنتی با ادراک حسی بهتری انجام خواهد شد.

 

پرینت ســه بعدی محصول روی میــز خریدار - اگر کمــی پیگیر اخبــار فناوری باشــید حتمــا خبرهای متعددی درباره پیشرفت چشمگیر پرینترهای سه بعدی شنیدهاید. پرینترهایی که می توانند با دریافت یک سند رایانه ای ظرف مدتی کوتاه و روی میز کار شــما با مواد و رنگ قابل کنترل ، یک شــی را لایه به لایه پرینت کنند و بسازند و تحویل دهند.

 

فروشــگاه های اینترنتی بین المللی به جای ارسال کالا دستور پرینت سه بعدی آن را در ازای دریافت مبلغ کاال به شما دانلود می دهند تا شما آن را با پرینتر سه بعدی تان روی میزکارتان پرینت کرده تحویل بگیرید. این فناوری فوق العاده در چند ده ســال آینده میتواند تبدیل به چاپ لایه های مولوکولی شود طوری که در مورد محصوالت خاصی بتوان هنگام خرید
اینترنتی سند حاوی اطالعات دیجیتالی دستور ساخت مولوکولی آن را از فروشــگاه اینترنتــی خریداری کرد و سپس ظرف چند ساعت محصول در پرینتر شما پرینت شده آماده بهرهبرداری باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

HSE

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد17
امروز ستاد231
دیروز ستاد276
این هفته ستاد231
این ماه ستاد1922
کل ستاد562641
امروز تمام پرتالها 1211 کل تمام پرتالها 5977956

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک