دوشنبه, 06 تیر 1401
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل:
  سخن مدیر عامل:

  حل مشکلات زندانیان و خانواده آنان در کشور نیازمند اجماع ملی است ، زندانی محصول دستگاه قضائی نیست، رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است.

بیانیه دهه دوم توسعه بنیاد

 به نام خالق زیبایی ها

 


رؤسای محترم هیأت های اجرایی بنیاد در استان ها
رؤسای محترم هیأت مدیره  شرکت های تابعه و مجتمع های مستقل
معاونین ، مدیران و کارکنان بنیاد در ستاد و سراسر کشور
مدیران محترم نمایندگی های  بنیاد در استان ها و مجتمع های مستقل
مدیران محترم عامل شرکت های تابعه بنیاد"خاک را به هنر کیمیا کنیم"بیانیه دهه دوم توسعه بنیاد

 

با سلام و احترام

 

    تقارن دو نوبت انتصاب اینجانب همزمان با سالروز آزادی و فتح خرمشهر عزیز را به فال نیک گرفته و با استعانت از خداوند مهربان آن را نشانه خوبی برای جهش و حرکت بنیاد، به سمت فتح قلل رفیع توسعه از طریق مدیریت جهادی در این نهاد عمومی می دانم.

 

   ضمن عرض تسلیت بمناسبت بروز حادثه غم انگیز فرو ریختن ساختمان متروپل آبادان به همه داغ دیدگان این حادثه و آرزوی سلامتی برای مجروحان، ضروری می دانم در آغاز راه چند دقیقه ایی از وقت عزیزان را تصدیع نمایم.

 

   امیدوارم با یاری خدا دهه دوم توسعه بنیاد این نهاد عام المنفعه را بر پایه خرد، دانایی، تعهد ، امانت داری ،  تجربه و تخصص به سمت و سوی اهداف این نهاد مردمی حرکت دهیم .

 

   در این راه نیاز به کمک خدای متعال و توسل به امامان معصوم علیهم السلام داریم که انشاالله در طی مسیر از الطاف شان بهره مند خواهیم شد.

 

   چون همه مدیران و کارکنان متعهد بنیاد در دهه گذشته ( به ویژه سال های ۹۱ لغایت آبان ۹۹ ) با سیاست ها و تدابیر هیات مدیره و اینجانب آشنا و از نزدیک در جریان تحولات جهادی انجام شده قرار داشته و دارند ، بطور خلاصه به مهمترین میثاق ها ، اقدامات ، انتظارات و هدف گذاری ها اشاره می کنم:


۱- بر روی اشتغال حداکثری مددجویان تمرکز می کنیم.


اشتغال در محیط بسته ( داخل بندها ، کارگاه ها و کارخانجات داخل پوسته زندان ها )


اشتغال در محیط نیمه باز ( پیرامون زندان ها در کارگاه ها و کارخانجات، مزارع و واحد های تولیدی و کشاورزی بنیاد )


اشتغال رأی باز ( انعقاد قرارداد های گروهی با شهرک های صنعتی، شهرداری ها ، کارخانجات ، واحد های تولیدی ، بخش های عمومی وخصوصی )


۲- مشاغل و فعالیت هایی که منجر به توانمند سازی زندانیان ( بمنظور بازگشت به جامعه برای ادامه یک زندگی شرافتمندانه است) ، دراولویت کاری می باشد.


۳- روی فعالیت ها، اقدامات ، تولیدات و طرح هایی که منجر به تولید ثروت برای زندانیان ، خانواده های آنان و بنیاد شود ، تمرکز خواهیم کرد.


۴- کالاها ، محصولات و خدماتی را تولید می کنیم که منجر به فروش آن ها شود . ( بنیاد محصولات ، کالا ها و خدمات را برای انبار تولید نمی کند )


۴/۱ - به فروش اینترنتی محصولات اقدام جدی خواهیم داشت.


۵- در انجام فعالیت ها به جنبه های اقتصادی، قرارداد های اشتغال مددجویان و نیاز های زندانیان تمرکز خواهیم کرد.


۶- تلاش می کنیم بخش قابل توجهی از نیازهای زندانیان را با انعقاد قرارداد با سازمان زندان ها و ادارات کل سازمان در استان ها، در داخل واحد های تولیدی بنیاد و با استفاده از ظرفیت زندانیان تولید و ارائه نمائیم.


۷- در زمان انجام فعالیت ها به موضوع ایمنی ، بهداشت حرفه ای و حفظ محیط زیست توجه جدی خواهیم داشت.

 

۷/۱- در فعالیت ها جان مددجویان ، همکاران و سایر ذینفعان را به مخاطره نخواهیم انداخت.

 

۸- تعامل حداکثری با سازمان زندان ها ، ادارات کل سازمان در استان ها از اولویت های کاری بنیاد می باشد.


۹-  از مددجویان ، امکانات ، تجهیزات ، ساختمان ها و دارایی های بنیاد بعنوان امانت ، مراقبت و محافظت خواهیم کرد.


۱۰- در زمان همکاری با بنیاد از هر گونه فعالیت اقتصادی ، خرید ، فروش ، تهاتر و مشارکت در فعالیت های بنیاد با خود و بستگان اکیداً اجتناب خواهیم کرد.


۱۱- به کرامت انسانی مددجویان ، تکریم ارباب رجوع ، همکاران در بنیاد و سازمان و ذینفعان بنیاد اهتمام خواهیم داشت.


۱۲- از هر گونه فعالیت غیر بازده و غیر اقتصادی ( که منجر به وارد آمدن خسارات مالی ، معنوی به بنیاد شود) ، اجتناب می کنیم.

 

۱۳- برای رسیدن به اهداف بنیاد از زمان به شایستگی استفاده نموده و از هدر دادن وقت و سرمایه های بنیاد خودداری خواهیم نمود.


۱۴- به فعالیت های دانش بنیان و اهداف تعیین شده از سوی نظام اسلامی، مقام معظم رهبری ، قوه قضائیه و هیأت مدیره پایبند و متعهد خواهیم بود.


۱۵- در انعقاد قرارداد ها صرفه و صلاح بنیاد را مد نظر و از به خطر انداختن دارایی های بنیاد در مراودات تجاری و بستن قرارداد ها پرهیز خواهیم کرد.


۱۶- سیاست بنیاد در دهه دوم توسعه ، همانند دهه اول ، انجام فعالیت های خود گردان و پرهیز از اجاره دادن واحد های تولیدی ، خدماتی ، تجاری و اقتصادی ست. به این سیاست اهتمام خواهیم داشت.


۱۷- حقوق و دستمزد زندانیان را طبق مصوبات بنیاد و در زمان مقرر پرداخت و از به کار بردن سلایق شخصی در این زمینه اجتناب خواهیم کرد.


۱۸- به پرداخت حقوق و مزایای کارکنان برابر مصوبات ابلاغی در زمان مقرر اهتمام خواهیم داشت.


از بکار بردن سلایق شخصی ، اقدام خارج از ضوابط ابلاغی بنیاد ، اجتناب خواهیم کرد.


۱۹- به تولیدات با کیفیت ( مواد اولیه ، مراحل ساخت و تولید ، بسته بندی ، انبارش ، بارگیری و ارسال صحیح محصولات برای مشتریان ) ، اهتمام خواهیم داشت.


۲۰- برابر بودجه و مصوبات مجمع و هیأت مدیره بنیاد به سمت اهداف بنیاد حرکت و از بکارگیری سلائق شخصی و غیر مرتبط در کار ها اجتناب می کنیم.


۲۱- به تأمین اقلام مورد نیاز فروشگاهی ( با رعایت کیفیت ، برند های مشهور ، قیمت های مناسب) ، اهتمام  جدی خواهیم داشت.


۲۲- به موضوع برند سازی برای محصولات و گرفتن سهم بازار در حوزه های مختلف کاری اهتمام خواهیم داشت.


۲۳- کلیه پرداخت ها به ذینفعان ( دارایی ، بیمه تامین اجتماعی ، بیمه خودرو ها و دیگر اموال ، بیمه تکمیلی کارکنان ، پرداخت ها به ادارت کل سازمان زندان ها دراستان ها ) برابر مقررات و ابلاغ های بنیاد انجام و به این موضوع اهتمام می روزیم.


۲۴- به وصول مطالبات بنیاد از ذینفعان و طرف های تجاری اهتمام و از فروش امانی ، چکی و روش های دیگر غیر نقدی ( مانند تهاتر ) محصولات و خدمات بنیاد اجتناب خواهیم داشت.


۲۵- با ارتباط مستمر با دستگاه قضایی و دادستان های محترم در استان ها و شهرستان ها اهتمام و کار های بنیاد را پیش خواهیم برد.

۲۶- به نظم و انضباط اداری ، آراستگی محیط اداری ، کارگاهی ، واحد ها ی تولیدی ، خدماتی و آراستگی فردی مددجویان و همکاران اهتمام جدی خواهیم داشت.


۲۷- از بکار گیری اقوام ، فامیل ، دوستان و انعقاد هر گونه قرارداد با آنان اجتناب خواهیم نمود.


۲۸- اطلاعات ، اسناد ، مدارک و مستندات بنیاد را در محل های مناسب نگهداری و از افشاء و انتشار آنها نزد اشخاص حقیقی و حقوقی غیر مرتبط اجتناب خواهیم کرد.


۲۹- به انعکاس مناسب فعالیت ها ، اقدامات و دستاورد ها از طریق رسانه ملی و رسانه های مکتوب و مجازی ( با هماهنگی بنیاد ) اهتمام خواهیم داشت .


۳۰- به توسعه کار آفرینی ، فعالیت های جدید ( که منجر به تولید ثروت شود) ، اهتمام خواهیم داشت.


۳۱- بنیاد بر اساس رویه سال های ۹۱ لغایت ۹۹ همچنان از ورود به مسائل سیاسی و انتخاباتی له و علیه کاندیداها ورود نخواهد داشت.


 استفاده از امکانات بنیاد ( نیروی انسانی ، تجهیزات، خودرو ها ، اماکن ، نرم افزار ها و سخت افزار ها ) ، در انتخابات های آتی مطلقاً ممنوع است.


۳۲-  هر شرکت ، نمایندگی استان و مجتمع مستقل بنیاد یک یا چند فعالیت محوری داشته که لازم است روی آن فعالیت ها متمرکز شود.


به عنوان مثال:


الف- استان آذربایجان شرقی تولید فرش های دستباف و کفش


ب- استان اصفهان صنایع دستی ، مبلمان شهری ، پوشاک


پ- استان سیستان و بلوچستان صنایع چوب ، توپ های ورزشی و پرورش دام


ج- شرکت کشت و صنعت حامیان فدک دامپروری ، کشاورزی ، تولید پسته


د- شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت تولید پابند های الکترونیک ، نرم افزار و خدمات مالی زندان ها


۳۳- برای فروش اقلام ، محصولات ، املاک ، خودرو ها ، موتور سیکلت ، تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری ، ماشین آلات و سایر دارایی ها بر اساس تعیین نرخ کارشناسی و برگزاری مزایده و تشریفات قانونی اقدام خواهیم نمود.


۳۴- در خرید مواد اولیه ، اموال ، املاک ، تجهیزات مورد نیاز ، خودرو ها ، موتور سیکلت ها ، ماشین آلات و سایر نیاز ها با رعایت صرفه و صلاح بنیاد و انجام مناقصه و رعایت تشریفات قانونی اقدام خواهیم نمود.

 

برداران و خواهران گرامی


۳۵- بنیاد طی سال های ۹۱ لغایت ۹۹ با همت ، تعهد ، امانت داری ، عشق و علاقه به خدمت به زندانیان و خانواده های آنان با وقت گذاری مناسب به قله های رفیع و اهداف از پیش تعیین شده نائل آمد.


دهه دوم توسعه بنیاد نیز باید این گونه رقم بخورد.


۳۶- حس مالکانه ، کار را عبادت دانستن ، اهتمام به پیشرفت و استفاده از همه ظرفیت های بنیاد ، در کنار توکل به بخدا بمنظور گره گشایی از کار زندانیان ، بنیاد را  نزد مردم و مسئولان بزرگ کرد و توسعه داد .


این احساس و اهتمام برای بازگرداندن قطار بنیاد روی ریل توسعه به تلاش ، تعهد و همت همه مدیران و کارکنان گره خورده است.


کار را متعلق به خود دانستن ،  دارایی های بنیاد را دارایی خود فرض کردن ، برای نگهداری و استفاده بهینه از آنها شرط موفقیت است.


۳۷- خدای متعال همه ما مدیران و شما کارکنان را در این برهه زمانی  حساس آزمایش خواهد کرد.


جا دارد از حسن نظر ، لطف و محبت عزیزانی که در چند هفته اخیر با ارسال پیامک ، تماس تلفنی و حضوری از قبول مجدد مسئولیت بنیاد توسط اینجانب ابراز  محبت  و خوشحالی نمودند ، تقدیر و تشکر نمایم.


این مهربانی ها و اعلام نظرها وظیفه اینجانب را برای احیای مجدد و توسعه بنیاد سنگین تر خواهد کرد.


عزیزان من:


    بدانید که ما با هم بنیاد را توسعه دادیم و امروز نیز با هم خواهیم توانست دهه دوم توسعه بنیاد را خوب رقم بزنیم.

   از خداوند متعال مسئلت دارم راه های خیر را برای زندانیان ، خانواده های آنان ، کارکنان و مدیران بنیاد بگشاید و در آغاز این راه توفیق خدمت صادقانه را به همه ما عنایت فرماید.

   برای همه شما عزیزان بهترین ها را آرزو دارم و تلاش خواهیم کرد با هم روز های خوبی را برای بنیاد ، زندانیان ، خانواده های آنان ، کارکنان و مدیران متعهد بنیاد رقم بزنیم.

 

   خدایا در این راه دست مان را بگیر و راهنمای مان باشد

 

 


                                                                                                                                        و من الله التوفیق و علیه 

                                                                                                                                                رحیم مطهر نژاد

 

  


 

 

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد23
امروز ستاد186
دیروز ستاد441
این هفته ستاد1009
این ماه ستاد1983
کل ستاد1092850
امروز تمام پرتالها 0 کل تمام پرتالها 0

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک