پنج شنبه, 08 خرداد 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

دستورالعمل جامع مواجه نشدن با بیماری ناشی از ویروس کرونا (2019-nCoV )

وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا ( HHS ) دستورالعملی کامل برای مشکل کرونا ( COVID-۱۹ ) آماده کرده و در ادارات و اماکن عمومی قرار داده .

 

 

کرونا را شکست می دهیم - کلیک فرمائید

 

فوتبال ۱۲۰ | کرونا را شکست می‌دهیم ؛ با روایت عادل فردوسی‌پور - کلیک نمائید

دستورالعمل جامع مواجه نشدن با بیماری ناشی از ویروس کرونا (۲۰۱۹-nCoV ) :۱- تحت هیچ شرایطی و هیچ وقت دست خود را به صورت خود نزنید . ( چشم ، بینی و دهان خود را تحت هیچ شرایطی لمس نکنید )۲- دست هایتان را به صورت مرتب ( هر ۱ ساعت یکبار ) با آب و صابون ( حداقل ۲۰ ثانیه ) یا ضدعفونی کننده با الکل بالای ۶۰ درصد ( بین ۶۰ تا ۹۵ درصد ) بشویید .۳- به جز مواقع اجبار از خانه بیرون نروید .۴- از دست دادن و روبوسی با دیگران پرهیز کنید .۵- فاصله ۱ متری با دیگران را رعایت کنید . ( به خصوص افرادی که نشانه‌ های مریضی از جمله سرفه یا تب دارند )۶-  در صورت سرفه یا عطسه کردن ، با آرنج خمیده ( flexed-elbow ) ( دست خود را خم کنید و آرنج را جلوی دهن بگذارید ) یا دستمال کاغذی ( که سریعاً به سطل آشغال بسته میندازید ) را در مقابل دهن قرار دهید .۷- در صورت خارج شدن از خانه و عدم دسترسی به مواد شوینده ، از محلول ضدعفونی کننده با الکل بالای ۶۰ درصد ( بین ۶۰ تا ۹۵ درصد ) استفاده کنید .۸- گوشی همراه خود را در خارج از خانه از جیب خود خارج نکنید ( مگر در شرایط اضطراری )۹- اقدامات زیر در هنگام بازگشت به خانه بسیار بسیار حیاتی می‌باشد و باید گام به گام و با دقت رعایت شود :الف) بعد از ورود به خانه بدون دست زدن به هیچ چیز و بدون برخورد یا نشستن در جایی ، مستقیماً به دستشویی رفته و دست خود را  به طور کامل بشویید . ( در دستشویی را از قبل باز بگذارید ، در صورت باز نبودن در ، با دستمال کاغذی درب را باز کنید و سریعا دستمال را به سطل آشغال بسته ( closed bin ) بیندازید و بعد از پایان کار ، دستگیره را ضدعفونی کنید )ب) تلفن همراه خود را ابتدا با دستمال مرطوب الکلی و سپس با محلول ضدعفونی الکل بالای ۶۰ درصد به طور کامل ضدعفونی کرده و روی دستمالی بگذارید. ( در صورت استفاده از قاب محافظ ، قاب محافظ را خارج کرده و هر دوی گوشی و قاب محافظ را به طور کامل ضدعفونی کنید )ج) لباس‌ های بیرون خود را دربیاورید و در مکانی به دور از لباس های منزل و دیگر وسایل خانه آویزان کنید .د) مجدد به دستشویی رفته و دست خود را به طور کامل بشویید .ه) در این مرحله می‌توانید لباس منزل خود را بپوشید .


اکنون محیط خانه شما امن می‌باشد و به شرط دست نزدن به صورتتان ، میتوانید از گوشی همراه خود استفاده کنید .۱۰- دست خود را قبل ، در حین و بعد از تهیه غذا ، قبل از خوردن غذا و بعد از استفاده از توالت بشویید .


فراموش نکنید تحت هیچ شرایطی و در هیچ ساعت روز و در هیچ مکانی به صورت خود ( چشم ، بینی و دهان ) دست نزنید .۱۱- تمام سطوح پرتماس خانه و محل کار ( high-touch surfaces ) را هرروز با اسپری تمیزکننده بشویید . ( از جمله : پیشخوان ، رو میزی ، میز کار ، وسایل حمام و توالت ، تلفن ها ، کیبورد، تبلت و میز کنار تخت ، دستگیره‌های درها )پ.ن. بقیه بندهای این دستورالعمل در مورد پخت کامل گوشت و . . . بود که به نظر برای ایرانیها موضوعیت نداشت و ترجمه نکردم .✅ شاید براتون سوال باشه آمریکا چطور با اینکه جز اولین کشورهایی بود که کرونا به آن رسید ، جلوی انتشار آن را گرفت . جواب سوالتون همین دستورالعمل است . دستورالعملی که در نگاه اول بسیار سخت به نظر می‌رسد ، ولی با مقایسه سختی‌های بعد از ابتلا به ویروس کرونا و خطرهای فراوانش ، بسیار ساده است .✅ دقت کنید جزئیات بسیار مهم هستند و رعایت نکردن حتی یکی از جزئیات کوچک ، می‌تواند منجر به لطمه‌ای جبران ‌ناپذیر برای خودتان و اطرافیانتان شود .

 

 

 


 

 

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد17
امروز ستاد245
دیروز ستاد533
این هفته ستاد2794
این ماه ستاد3589
کل ستاد862795
امروز تمام پرتالها 3800 کل تمام پرتالها 9019109

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک