پنج شنبه, 23 مرداد 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

10 برند مطرح دنیا در سال 2019

با ۱۰ برند مطرح دنیا در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید .

تصویر #برند (Brand image) می‌تواند عامل مهمی برای شرکت‌ ها باشد و نقش بسزایی در موفقیت کسب‌ و کار آنها داشته باشد و اغلب بر تصمیمات مصرف‌کنندگان تاثیرگذار باشد.

 

شرکت مشاوره‌ای در حوزه برند با نام «اینتربرند» به تازگی ۱۰ برند برتر جهانی را دسته‌بندی کرده تا ببینید که مهمترین این برندها در سال ۲۰۱۹ کدام‌ها بود‌ه‌اند.

 

این رتبه‌ بندی با توجه به سه معیار اصلی ازجمله قدرت کنونی برند، یعنی تا چه حدی دیدگاه‌ ها نسبت به این برند در سراسر دنیا مثبت است ، ارزشی که برند برای خود شرکت به همرا می‌آورد و برنامه‌ هایی که این برندها برای آینده دارند ، انجام شده است.

 

سپس اینتربرند بازده مالی کلی به سرمایه‌گذاران سازمان یا سود اقتصادی آن و همچنین توانایی و قدرت نام تجاری در ایجاد وفاداری و در نتیجه تقاضا و سود پایدار آن در آینده را هم مورد بررسی قرار داد.

 

برندهای حوزه فناوری مانند اپل، گوگل و آمازون توانستند جایگاه‌های برتر این رتبه‌بندی را به خود اختصاص دهند در حالی که برندهایی نظیر اسپاتیفای و هارلی دیویدسون محبوبیت کمتری میان مصرف‌کنندگان داشتند.

 

نکته جالب توجه اینکه در این رتبه‌بندی نام‌های شناخته‌شده‌ای مانند فیس‌بوک در جایگاه چهاردهم و برند ورزشی نایک در جایگاه شانزدهم قرار گرفتند.

 

در ادامه اسامی ۱۰ برند برتر سال ۲۰۱۹ را مشاهده می‌کنید.

 

 

 

۱۰- دیزنی

 

ارزش برند : ۴۴/۳ میلیارد دلار

 

در زمان نگارش این مطلب ارزش بازار دیزنی معادل ۲۴۰/۲ میلیارد دلار گزارش شده است و به نظر می‌رسد که با سرویس جدید دیزنی پلاس خود می‌تواند این ارزش را بیشتر هم کند.

 

اینتربرند نقاط قوت این برند را در تمایز، تعهد و حضور آن می‌داند و گفته است که ارزش این برند در سال گذشته توانسته ۱۱ درصد رشد داشته باشد.

 

 

 

۹- مک‌دونالد

 

ارزش برند : ۴۴/۵۳ میلیارد دلار

 

مک‌دونالد که سرمایه بازار ۱۵۸/۵ میلیارد دلاری دارد ، از سال ۲۰۰۳ ارزش برندش در حال رشد بوده و سال گذشته ۴ درصد افزایش ارزش داشته است.

 

به گفته اینتربرند نقاط قوت آن تعهد ، تمایز و حضور آن است و با وجود سرویس‌ هایی که ارائه می‌دهد می‌تواند بیشتر از اینها هم رشد کند.
۸- مرسدس بنز

 

ارزش برند : ۵۰/۸ میلیار دلار

 

مرسدس بنز شرکت مستقلی محسوب نمی‌شود و مالک آن شرکت دیملر محسوب می‌شود. ارزش برند آن به خاطر ویژگی‌ هایی از جمله تعهد ، ارتباط و پاسخگویی توانسته ۵ درصد افزایش پیدا کند.

 

 


۷- تویوتا

 

ارزش برند : ۵۶/۲ میلیارد دلار

 

سرمایه بازار این سازنده خودرو ژاپنی حدود ۲۲۲ میلیارد دلار است و طی سال گذشته ارزش برندش ۵ درصد رشد کرده است و اینتربرند دلیل این رشد را ارتباطات ، اصالت و حضور آن می‌داند.

 

 

۶- سامسونگ

 

ارزش برند : ۶۱ میلیارد دلار

 

سامسونگ که یکی از غول‌های پیشرو تکنولوژی به حساب می‌آید با سرمایه بازار ۲۸۴ میلیارد دلاری خود توانسته در سال گذشته ۲ درصد رشد کند و همین موضوع از پاسخگویی ، ارتباطات و اصالت این برند نشات می‌گیرد.

 

 

 

۵- کوکا کولا

 

ارزش برند : ۶۳/۴ میلیارد دلار

 

با اینکه ارزش برند کوکا کولا در سال گذشته ۴ درصد کاهش یافته و از سال ۲۰۱۴ این جریان کاهش ارزش برند ادامه دارد ، با این حال در این رده‌بندی توانسته در جایگاه پنجم قرار بگیرد و این موضوع نشان از قدرت این برند دارد که از حضور، اصالت و تعهد آن نشات می‌گیرد.

 

 

 

۴- مایکروسافت

 

ارزش برند : ۱۰۸/۸ میلیارد دلار

 

با سرمایه بازاری معادل یک هزار میلیارد دلار، مایکروسافت را می‌توان یکی از پیشروترین برندهای دنیا معرفی کرد. نام تجاری آن به دلیل شفافیت، ارتباط و پاسخگویی که دارد امسال به میزان ۱۷ درصد رشد داشته است.

 

 ۳- آمازون

 

ارزش برند: ۱۲۵ میلیارد دلار

 

شرکت جف بزوس هم در میان بزرگترین برندهای دنیا به چشم می‌خورد و البته جای تعجبی هم ندارد.

 

سرمایه بازار آمازون ۸۸۵/۳ میلیارد دلار عنوان شده و قدرت این برند را می‌توان در پاسخگو بودن ، اهمیت و البته حضورش در بازار دانست که توانسته منجر به رشد ۲۴ درصدی برندش شود.

 

 

 

۲- گوگل

 

ارزش برند : ۱۶۷/۷ میلیارد دلار

 

با اینکه گوگل در این رتبه‌بندی در جایگاه اول قرار ندارد اما با توجه به رتبه دومی که به دست آورده به وضوح جایگاه خودش میان مصرف‌کنندگان را نشان می‌دهد.

 

سرمایه بازار این شرکت ۸۶۹ میلیارد دلار است و حضور و ارتباطش توانسته رشد ارزش برند ۸ درصدی را برای این شرکت به همراه داشته باشد.

 

 

 


۱- اپل

 

ارزش برند: ۲۳۴/۲ میلیارد دلار

 

و اما قوی‌ترین برند دنیا متعلق به غول فناوری یعنی اپل است. این شرکت توانسته با سرمایه بازار یک هزار میلیارد دلاری، در جایگاه اول قرار بگیرد و دیگر رقبا را کنار بگذارد.

 

دلایلی از جمله تمایز ، حاکمیت و تعامل این برند منجر به رشد ۹ درصدی آن شده است.

 منبع: Business inside

 

 

 


 

 

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد5
امروز ستاد144
دیروز ستاد257
این هفته ستاد1260
این ماه ستاد5801
کل ستاد890878
امروز تمام پرتالها 6252 کل تمام پرتالها 9588808

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک