یکشنبه, 11 خرداد 1399
 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام):
  امام صادق (علیه السلام):

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

 • امام کاظم(علیه اسلام):
  امام کاظم(علیه اسلام):

  خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای مردم می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق درعهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع)          می باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :
  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
 • آیت الله بهجت:
  آیت الله بهجت:

  سپاسگزاری از نعمت، به معنای اطاعت خدا است که موجب افزایش نعمت می شود. کفران نعمت هم به معنای عصیان الهی و موجب عذاب از ناحیۀ او است.

 • آیت الله لنکرانی :
  آیت الله لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • رئیس مجلس:
  رئیس مجلس:

  خانواده زندانیان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه به شمار می روند که باید توجه و حمایتی خاص از این قشر آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد.

 • علامه جعفری :
  علامه جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • سعدی:
  سعدی:

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار:
  شهریار:

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

راه اندازی سامانه ضد تگرگ ( تگرگ شکن ) در مجتمع حامی کوثر ساوه

به گزارش روابط عمومی مجتمع کشت و صنعت حامی کوثر ساوه : در حاشیه بازدید ( همایش راه کارهای افزایش عملکرد و بهره وری در باغ های پسته بنیاد تعاون زندانیان ) از مجتمع حامی کوثر ساوه ، سامانه ضد تگرگ ( تگرگ شکن ) رو نمایی گردید .

 

سامانه ضد تگرگ به منظور مقابله با بارش تگرگ و جلوگیری از خسارات وارده به باغات راه اندازی شده است . 

 

سامانه ضد تگرگ دارای یک ژنراتور تولید موج انفجاری است. در این دستگاه با استفاده از مخلوط گاز استیلن و هوا در محفظه مخصوصی به نام محفظه انفجار که در پائین دستگاه قرار دارد، انفجاری که حاصل آن یک موج فشاری مخصوص به نام "سالیتون" است ایجاد و بعد از عبور از گلوی بالای محفظه به سمت دهانه مخروطی شکل هدایت شده و در تمامی جهات به ارتعاش در می آید. سالیتون (موج فشاری) به عنوان یک پرتابه به سمت فضا و داخل ابر های تندری با سرعت صوت شلیک و هدایت می شود.

 

این سامانه از طریق انفجار بطور مکرر در هر ۴ تا ۶ ثانیه امواجی با برد بالاتر از ۱۲ کیلومتر ایجاد می کند که امواج مذکور با توجه به پتانسیل ابرها و شعاعی در حدود ۵۰۰ متر که شامل ۸۰ تا ۱۰۰ هکتار است را تحت پوشش قرار می دهند و عملکرد این سیستم ها بنابه ماهیت عملیاتی که دارند ، نسبی بوده و بستگی به پتانسیل ابرها دارد.

 

جهت حصول نتیجه مطلوب از کار این دستگاه می بایست سامانه حداقل چند دقیقه قبل از وارد شدن ابرهای تندری به ناحیه تحت پوشش ، فعال شود.

 

این سامانه به فرایند تشکیل بارش ها نه چیزی را اضافه و نه چیزی را کم می کند، تنها کاری که انجام می دهد اینست که ساختار بارش را در حین شکل گیری آنها به نحوی سودمند اصلاح کرده و آنرا به برف آبکی یا باران تبدیل می کند و هیچ نقشی در قطع بارش‌ها یا شروع مجدد آنها ندارد و این دستگاه مجهز به مموری و سیم کارت می باشد که روزانه اطلاعات کل دستگاه را که شامل درجه حرارت و رطوبت نسبی هوا و اطلاعات دیگر دستگاه را به کاربر یا کاربران ارسال می کند و حتی از راه دور نیز فعال می گردد .

 

شرکت دانش بنیان صنایع تگرگ اروین واقع در تبریز سازنده این سامانه می باشد و به کشور های یونان ، ترکیه ، آذربایجان و سایر کشور ها صادر می نماید .

 

 

  

 

 

 


 

 

امام باقر (سلام الله علیه) : الدُّعاءُ يَرُدُّ القَضاءِ وقَد اُبرِمَ إبراماً. دعا، قضا را گر چه حتمى و قطعى شده باشد بر مى گرداند. میزان الحکمة : ج4 ص 19 ح 576
دما -°C رطوبت -%

صنایع غذایی صنایع دستی منسوجات صنایع چوب کشاورزی دامداری باغداری ساختمان صنایع فلزی آبزیان الکترونیک
آنلاین ستاد8
امروز ستاد51
دیروز ستاد587
این هفته ستاد638
این ماه ستاد4872
کل ستاد864078
امروز تمام پرتالها 2354 کل تمام پرتالها 9039559

تمامی حقوق این سایت متعلق به بنیاد تعاون زندانیان می باشد / طراحی و پشتیبانی : شرکت مهندسی هماتک